bluzki damskie duże rozmiary

Bluzki damskie i cechy poszczególnych rodzajów

Różnorodne bluzki damskie

Bluzki damskie to pojęcie bardzo szerokie. Wyróżniamy ich bardzo różne rodzaje. Każda charakteryzuje się swoim specyficznym, właściwym dla okazji, stylem. Warto je znać i z powodzeniem stosować w komponowaniu stroju codziennego lub bardziej oficjalnego.

Formalnie i elegancko

W formalnych stylizacjach biznesowych zdecydowanie królują koszule damskie, które dodają elegancji. Widok stroju w układzie: jasna koszula z kołnierzykiem w połączeniu z ciemną spódnicą lub spodniami (zwłaszcza w tzw. kant) i marynarką, zawsze budzi skojarzenie „ważności” okazji. Dodaje powagi i świadczy o szacunku dla współuczestników spotkania. Obecnie co prawda, zwłaszcza wśród osób młodych, nie jest zbyt lubiany. Trzeba jednak wiedzieć, że w określonych kręgach jest mile widziany, a czasem wręcz wymagany.
W uroczystych stylizacjach również dobrze sprawdzą się koszule damskie. Wówczas można pokusić się o bardziej wyszukane i widoczne dodatki w postaci np. długich kolczyków, fantazyjnych wisiorków czy błyszczących bransoletek. W stylizacjach biznesowych w tej kwestii obowiązuje bowiem tzw. minimalizm. Ponadto, o ile na formalne spotkanie należałoby wybrać koszulę o prostym, tradycyjnym kroju, o tyle na uroczystą wizytę można bardziej puścić wodze fantazji. Zarówno w kroju, jak i w kolorze. W celu uniknięcia tzw. faux-pas dobrze jest jednak zorientować się co do obowiązującego w danym towarzystwie dress codu.

Wygodnie i sportowo

W stylizacjach codziennych natomiast, tych chyba w większości najbardziej lubianych przez kobiety, reguł nie ma. Świetnie sprawdzą się zwyczajne i, co najważniejsze, wygodne bluzy damskie. Co więcej, bluzy również pozwalają na pewną fantazję w zależności od upodobań. Mogą to być bowiem bluzy zwyczajne, typowo sportowe, ale też takie o nieco bardziej urozmaiconym kroju. Kieruje się je do kobiet ceniących tak samo wygodę, jak elegancję. W dzisiejszych czasach moda jest bardzo zróżnicowana i jednocześnie pozbawiona schematów, więc nawet gospodyni gotująca obiad w sportowej bluzie może czuć się szykownie.
Powyższe nie stanowi twardych zasad, których należy ściśle przestrzegać. W modzie najlepsze jest to, że można się nią bawić. Choć bezsprzecznie dobrze jest zawsze choćby w ogólnym stopniu zorientować się co do zasad panujących w okolicznościach, w których się znajdziemy. Ta zasada ma zastosowanie zwłaszcza w czasie formalnych spotkań biznesowych kiedy eleganckie spodnie damskie lub spódnica wymagają odpowiedniego dopełnienia.